7 ГРУДНЯ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

Сьогодні, 7 грудня, відзначається Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно. Започатковане свято з метою збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка. Дівчата та жінки раніше носили хустку впродовж усього року. При цьому вона була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Вона також свідчила і про рівень достатку родини.

Учні і педагоги КЗ КОР»Боярська спеціальна школа І-ІІ ступенів» приєднались до чудової ініціативи і взяли участь у флешмобі «Зроби фото з хусткою». Адже споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.

Хустка як невід’ємний елемент одягу підкреслює його буденність чи святковість, інформує про родинний, матеріальний статус. Тож відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції - це генетичні скарби нашого народу.