ВИШИВАНКА – СИМВОЛ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

May 27, 2020

Вишиванка - символ українського народу. Її патріотичне значення полягає в тісному зв’язку з традиціями, оскільки вишиванка є одним з перших національних здобутків ще з сивої давнини. Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою, є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

У наш час вишиванка переживає еру певного відродження, адже останніми роками країну охопило прекрасне почуття патріотизму, наслідком чого стала підтримка національних традицій. Елементи української вишивки дедалі частіше використовують у дизайні одягу. Тепер носити вишиванку стало не тільки патріотично, але й модно.

День вишиванки цікавий тим, що не прив’язаний до жодного державного чи релігійного свята, він цілком самодостатній та цікавий без зайвих нюансів. Тож і проводити цей день варто на радісній ноті, без надмірного пафосу.

Напередодні свята в КЗ КОР «Боярська спеціальна школа І-ІІ ступенів» відбувся онлайн-фестиваль «Вишиванка – символ українського народу». Цього дня усі одягли вишиванку. До уваги учасників фестивалю було представлено чимало вишитих робіт (рушники, картини, дитячі поробки тощо).  У заході взяли участь  вихованці закладу, педагоги та їх батьки. Вони показали, як шанують рідну вишиванку, як пишаються нею.

Організатори фестивалю старалися  поглибити і розширити знання дітей про історію вишиванки, багатство її кольорів, різноманітність орнаментів, їхніх видів і форм; розвивати творчі здібності учнів; виховувати шанобливе ставлення до національних традицій, почуття належності до українського народу.