16 днів проти насильства

December 8, 2019

У листопаді – грудні 2019 року в КЗ КОР «Боярська спеціальна школа    І-ІІ ступенів» було проведено акцію «16 днів протии насильства». З 25 листопада до 10 листопада тисячі громадян  та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднавчої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства серед громадян, а особливо учнівської молоді, створити соціальний простір вільний від насильства. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблею ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам'ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабель, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991  році. Власне тоді визначився зв'язок між насильством стосовно жінок та правами людей.

З метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ,що можуть призвести до насилля був організований флешмоб «Ми проти насилля», переглянутий відеоролик «Розірви коло».

Мета акції –привернення уваги учнів до проблеми насильства в учнівському колективі та протидії насиллю в сім’ї.

В рамках акції було проведено ряд виховних заходів. До Міжнародного дня проти насильства щодо жінок було проведено заняття з елементами тренінгу «Проблема насилля та жорстокості стосується кожного» в 9 – му класі, година спілкування «Як подолати агресію та бути толерантним» в 7-8-му класах, заняття «Як уникнути тиску однолітків» в 6-7 класах. Під час заходів учні активно обговорювали проблему насильства,виконували вправи для кращого розуміння даної проблематики.

Для підвищеня обізнаності в сфері правових знань проведений тиждень правової культури. Щоб навчити учнів визначати у повсякденному житті правові ситуації та встановлювати шляхи їх розв’язання  учні молодшої школи були залучені до пізнавально-пошукової гри «За законами України», старшокласники взяли участь в тренінгу» Підлітки мають знати свої права», зіграли в правовий брейн - ринг «Я знаю свої права», ддя 5-6 класів проведена виховна година «конвенція ООН про права дитини. Закон і реальність». На базі шкільної бібліотеки  організована правова виставка  з нагоди проведення тижня правової культури.З учнями 7-9 класів проведено анкетування «Діти та молодь про свої права».

1 грудня був проведений захід до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом «СНІД – плата за безпечність»

3 грудня пройшов захід «Добро лікує душу» в якому обговорювались проблеми дітей та людей з обмеженими можливостями.

З 25.11-1.12 в школі тривала виставка малюнків «Діти проти насилля». Було створений інформаційний дайджест «Я-проти насильства» з антирекламою з розкриття даної теми.

Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до людей (дітей) ,хворих.