КРАСА ВРЯТУЄ СВІТ

Напевно, важко знайти в Україні людину, яка б не чула про відомий на весь світ Петриківський розпис, який веде своє походження від традицій, що зародились ще у дохристиянські часи. Відомо, що звичка прикрашати сільські хати-мазанки дивовижними різнобарвними птахами, квітами, букетами, вінками, зорями, кучериками притаманна була іще з давніх-давен. Малюнки на стінах були візитівкою кожної гарної господині, уважно придивлялись до них парубки, якщо в хаті підростала не засватана ще дівчина. Особливо славились своїми розписами хати в селі Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області, де це диво можна було побачити на власні очі ще у п’ятдесятих роках минулого століття. Тут в давні часи з’явився, з часом зник і нещодавно знов відродився і поширився Україною та світом мальовничий розпис, створений на основі традиційного народного декоративно-прикладного мистецтва.

В КЗ КОР «Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» вихованці закладу вже давно захоплюються Петриківським розписом, і в цьому їм допомагає керівник гуртка Татаренко О.В. Та з Самчиківським розписом діти познайомились зовсім недавно. А допомогли нам у цьому художники-ентузіасти, які розмалювали стіни нашого закладу неймовірно красивими мальованками.

У Міжнародний день краси, 9 вересня 2019 року, школярі з радістю взяли участь у фотосесії «Краса врятує світ» на фоні мальованок Самчиківського розпису.

Щиро вдячні Анні Бат, Олесі Денисюк, Олені Туліновій, Ользі Радченко та Олегу Дудовському –неймовірно талановитим людям , що мріють прикрасити нашу буденність, аби вона стала красивішою, неповторною, дорогоцінною. Ці, віддані своєму захопленню митці, у свій вільний час, не покладаючи рук, самовіддано трудилися, аби оточення наших дітей стало кращим.