October 15, 2019

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДИТЯЧОЇ КНИГИ

April 4, 2019

Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе.

В.О. Сухомлинський

Щороку, 2 квітня, в день народження великого казкаря Г. К. Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний День дитячої книги.

Наявність маси різноманітних розваг, а також велике навантаження у навчальних закладах призводять до того, що у дітей часто для читання художньої літератури не залишається ні часу, ні бажання. Однак такий стан речей негативно позначається на дитячому розвитку, адже, читаючи книги, ми не тільки отримуємо можливість відволіктися і відпочити, але і набуваємо нових знань, поповнюємо лексичний запас, мимоволі вчимося грамотності мови і ясності висловлювань, розвиваємо уяву і підвищуємо свою цінність як у власних очах, так і в очах оточуючих. Дитині, що читає, завдяки загальному рівню ерудованості, й навчання в школі дається легше, і соціалізація проходить без проблем.

Однак, якщо дорослі розуміють всі незаперечні переваги цього виду діяльності, то у дітей спочатку потрібно сформувати відповідну звичку, а вже потім пожинати плоди.

2 квітня 2019 року, в Міжнародний день дитячої книги, в КЗ КОР «Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» відбувся ряд виховних заходів: бібліотекарем школи, був проведений флешмоб  з книгами «Казка + пригоди = читаю з насолодою»; кожен класовод провів виховну годину "Книга вчить, як на світі жить"; в кабінеті комп`ютерних технологій учні старших класів переглянули презентацію "Памятники книгам у світі".

Педагоги школи намагаються розкрити дітям значення книги в житті людини; ознайомити з історією виникнення перших книжок; вчити правильно користуватися ними; розвивати пізнавальний інтерес учнів, увагу, пам’ять, творчі здібності; прищеплювати бажання користуватися додатковою літературою; виховувати бережливе ставлення до книги, бажання

більше читати.