МАСЛЯНА ПРИЙШЛА ДО НАС

March 6, 2019

В Україні святкують Масниці з давніх-давен. Це свято проводів зими та зустрічі з весною, символом якого є смачні млинці та вареники. Сьогодні, звичайно, це свято набуло дещо іншого змісту, проте не стало менш цікавим, веселим і улюбленим для українців.

Масляна знаменує кінець холодної зими та пробудження весни. В 2019 році відзначається з 4 по 10 березня. Вже з 11 березня починається Великий піст перед Великоднем.

Масляна є традиційним східнослов'янським святом, яке зберегло у своїй обрядовості ряд елементів слов'янської міфології. Таким чином наші пращури закликали весну, де кожен жовтий млинець був символом сонця.

4 березня 2019 року в КЗ КОР «Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» відбулося святкове дійство з нагоди Масляної. Школярі дізналися про походження, звичаї та традиції свята. А ще, стали учасниками розваг та конкурсів. Кульмінацією свята став момент, коли всі учні взялися за руки і попросили один в одного пробачення. А найцікавішим і «найсмачнішим» моментом було частування млинцями.

Організатори заходу намагалися розширити і поглибити знання дітей про давні народні обряди та звичаї, пов'язані зі святкуванням проводів Зими та зустрічі Весни, свята Масляної; сприяти відродженню та впровадженню їх у життя; виховувати любов до рідного краю, до культури та надбань українського народу.

September 1, 2020