НЕПОВТОРНА КРИЛАТІСТЬ ЛЮДИНИ

February 22, 2019

Духовне багатство – найбільший скарб у житті

Л.Костенко

12 лютого 2019 року в КЗ КОР «Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» відбувся відкритий урок з української літератури "Ліна Костенко. «Чайка на крижині», «Крила». Розгорнута притчева метафора про духовність людини, її неповторну «крилатість»" з учнями сьомого класу.

«Ліна Костенко — символ нескореної України, аристократ духу. На долю поетеси випали як гучна слава, так і не менш гучне мовчання. Голос Ліни Костенко вирізнявся з-поміж усіх, і не змінили його ані роки репресій, ні цензурні заборони, ні гіркі розчарування. Вона залишилася сама собою — безкомпромісною, послідовною, мужньою і гострою на слово. «Альтернативою барикад» обрала поетеса слово й писала його в лункій тиші самоти, прагнула, аби колись література сягнула європейського рівня й здобулася на всесвітнє визнання», - прозвучало у словах вчителя Гречухи Г.М. Педагог вміло й з великою майстерністю захопила всю увагу учнівської аудиторії. Вона розкрила глибину змісту творів Ліни Костенко «Крила» та «Чайка на крижині». Самі ж учні віддалися сповна плину і змісту уроку, надихнувшись поезією автора та натхненням педагога.

Мета: поглибити знання школярів про життя і творчість Л.Костенко, допомогти усвідомити ідейно-художню значимість, неповторність її поезії, розкрити духовне наповнення людини – її крилатість; розвивати вміння виразно читати поетичні твори, грамотно висловлювати свої думки, робити висновки, прищеплювати любов до мистецтва слова, прагнення духовно збагачуватись.

September 1, 2020