СТОП  БУЛІНГ!!!

February 6, 2019

Булінг – це цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу з боку інших представників колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет. Це явище все більше поширюється як в Україні, так і в усьому світі. Обумовлене це, зокрема, тим, що набуває популярності насильницька модель поведінки.Таким чином психологи пояснюють принципи домінантної поведінки, коли образник починає цькування, він отримує задоволення від тієї негативної реакції жертви, якої він очікує: чим більше засмучується і злиться об’єкт цькування, тим більше радіє образник.

В КЗ КОР «Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» з 28січня по 04 лютого 2019 року педагогічним колективом проведено ряд заходів щодо запобігання проявлення ознак булінгу серед учнівського колективу: виховний захід для старшокласників «Булінг, або шкільне цькування: налякати поліцією не вдасться, що робити?» (підготувала та провела вихователь Терзієва Н.О.); флешмоб «Стоп боулінг» (підготувала та провела педагог-організатор Остапчук Н.В.); урок-семінар «Ми – дружній клас, булінгу немає в нас» (підготувала класовод Тараненко Н.В.); заняття з елементами тренінгу для першокласників «Протидія боулінгу в дитячому середовищі» (класовод Звірук Т.М.); презентація «Булінг у школі» (підготувала та провела класний керівник 8-А класу Шевчук В.А.); година спілкування для учнів середньої ланки «Насильство в дитячому колективі – актуальна проблема» (провела вихователь Зепс В.А.); урок-спілкування «Протидія боулінгу» (класний керівник 7-А класу Гречуха Г.М.); відеоперегляд: «Урок протидії боулінгу від поліцейських», «Протидія насильству. Соціальна реклама», «Обережно, боулінг» (взяли участь всі учні школи) та тренінгові заняття «Спілкування між однолітками» (провела соціальний педагог Мазур Л.В.).

Мета таких заходів - дати учням розуміння витоків насильства, виявити ненасильницькі способи вирішення конфліктів, причини насильства, усвідомити факти насильства щодо себе та інших ; формувати у школярів позитивний імідж здорової людини, діагностувати форми насильства.

September 1, 2020