Пам’ятай про Крути!

February 4, 2019

Нема Любові понад ту,

Що окропила кров’ю Крути...

В українській історії є дуже багато славних сторінок. Історія подвигу Героїв Крут займає особливе місце. На ньому виховувалося не одне покоління українських патріотів. Це великий приклад прагнення молоді української нації до творення нашої  держави.

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

Саме 29 січня 2019 року в КЗ КОР «Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» прославити честь і героїзм української молоді, яка жертовно загинула у боях під Крутами у 1918 році, зібралась уся шкільна громада. За їх участю проведені виховні години, уроки пам’яті, які організували вчителі та вихователі нашого закладу (лінійка-реквієм «Бій під Крутами», вчитель музики Метіль М.М.; виховна година-спілкування «Тим, хто загинув в боротьбі за волю і кращу долю України – присвячується…», педагог-організатор Остапчук Н.В.; година-реквієм «Пам`яті героїв Крут», класний керівник 7-А класу Гречуха Г.М.; журнал-урок «Пам`ятаймо», вихователь Терзієва Н.А.; історична година «Квіти у полі, там де Крути…», вихователь Зепс В.А.)). Класний керівник Татаренко О.В. разом з учнями провели насичену патріотичним духом годину скорботи — «Червона калина на білому снігу», присвячену героїчній битві під Крутами.

Під час заходів йшлося про подвиг студентів під Крутами – учні та педагоги розповідали про історичні події, що відбувались у 1918 році, обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. Школярі читали патріотичні твори, присвячені героям Крут та захисникам, що зараз боронять нашу незалежність, вшанували пам’ять полеглих Героїв хвилиною мовчання. Присутні переглянули відеоролики: ”Ніколи не плач”, присвячений Крутянським подіям та “Битва за Донецький аеропорт”(підготував перегляд вихователь Васьковський О.О.), а також ознайомилися з тематичною виставкою літератури «На Аскольдовій могилі – український цвіт...», (підготувала бібліотекар Зепс В.А.).

Проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події та відчути їх значення у сьогоденні.

September 1, 2020