ЖНИВА СКОРБОТИ

December 4, 2018

Пам`яті українських сіл і хуторів, які зчезли з лиця

землі після найбільшої трагедії  XXстоліття

У 1932-33-х роках в Україні, житниці Європи, був рясний урожай зерна, але її народ вмирав від голоду. Для того, щоб придушити волю незалежно мислячих українських селян та забезпечити колективізацію всіх українських земель, Йосиф Сталін наказав безжалісній армії, активістам Комуністичної партії конфіскувати все зібране зерно і забрати усі продукти харчування в селах. В результаті цього геноциду, до кінця 1933 року майже (або навіть більше) 25 відсотків населення України - до 10 мільйонів осіб, у тому числі 3 мільйони дітей - загинули! В умовах терору, українці не мали можливості уникнути своєї жахливі долі, щоб вижити у іншому місці. Подорожі були заборонені, вокзали заблоковані, а ЗМІ не допускалися, щоб тримати українців у їх будинках як в'язницях і вбивати з голоду в незліченних селах.

Заходи, присвячені пам`яті жертв Голодомору, щорічно проходять в четверту суботу листопада. В 2018 році  цей день припадає на 24 листопада.

Відтак напередодні Дня пам`яті в КЗ КОР «Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» відбулося ряд заходів: година спілкування у ІІІ групі (5-6 класи) «Схилімо голови в скорботі» (вихователь Зепс В.А.), урок пам`яті «Жнива скорботи» (4-А клас, класовод Тараненко Н.В.), виховна година-реквієм «Пам`яті жертв голодомору» для учнів старших класів ( вихователь Терзієва Н.О., класний керівник 10-А класу Татаренко О.В., класний керівник 7-А класу Гречуха Г.М.), урок-спілкування «Є тільки одне слово рівноцінне слову “хліб”. Це слово – життя» з вихованцями 5-Б класу (класовод Нич В.В.).

Мета заходів: ознайомити учнів із трагічним минулим нашого народу; вчити дітей бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати її як білі, так і чорні сторінки; виховувати здатність кожної людини на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників.