October 15, 2019

Життєдайна сила світлої краси

October 18, 2018

Стіни в квітах, пічка квітне,

Де цвітіння це привітне?

Знають це старі й малі,

В Петриківці, у селі.

Там бабусі так малюють,

Що художників дивують.

Став відомим на весь світ,

Той квітковий дивоцвіт

Петриківський розпис - українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка. Ще з давніх-давен народні майстри прикрашали декоративним розписом інтер’єри та екстер’єри житла. Побутові речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття. Розписували предмети домашнього вжитку, дитячі іграшки, зброю, музичні інструменти тощо. Згодом, коли з’явився папір, стали прикрашати тонким мереживом візерунків стіни, оселі, пізніше – посуд, скрині, листівки.

Нині знаменита техніка малювання перетворилася на бренд України. об'єктом нематеріальної культурної спадщини України, також  Петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку ематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Вперше в своїй історії Україна виборола такий почесний статус. Пишаємося тим, що наш національний культурний скарб - петриківський декоративний розпис визнано в усьому світі одним із найяскравіших видів мистецтва, які здавна поширені в Україні.

Простота виконання, виразність, яскравість кольорових барв, неабиякі можливості для імпровізації роблять Петриківський декоративний розпис доступним для дітей різного віку. А найприємніше – це втілення свого задуму в життя, створення своїми руками вишуканих речей, які прикрашають дім та прищеплюють любов до прекрасного через пізнання радості у творчості.

Заняття у гуртку «Петриківський розпис» ( керівник гуртка Татаренко Олександра Василівна) в КЗ КОР «Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» допоможуть дітям доторкнутися до цих світлих джерел, відшукати життєдайну силу щедрої краси, що дає людині відчуття внутрішньої рівноваги, гармонії з оточуючим світом.

Вихованці гуртка вивчають живопис та першооснови розпису - різні види мазків, вивчають технічні прийоми, колорит, основи композиції.

Творчий процес націлює учнів на глибоке засвоєння багатовікового мистецького досвіду нашого народу, збереження й використання його художньої спадщини, народних художніх традицій.