ДОПОМОЖИ МАЛІЙ ПТАШИНІ

April 2, 2018

Тяжко пташкам взимку. А, що робити коли зима запізнилася, і в березні сніжні заметілі та морози? У мороз і заметіль птахи замовкають. Вони ховаються у затишні місця і настовбурчують пір’я: від цього їм стає  тепліше.  Найбільше пташок гине не від холоду, а від голоду. Вважають, що при затяжній зимі з кожних 10 синиць виживає одна. Тому потрібно регулярно підгодовувати птахів насінням соняшника та гарбуза, крихтами білого хліба, а також пшоном. Якщо поповнювати запаси у годівниці регулярно, птахи оселяться поблизу і влітку, очищатимуть навколишні дерева від шкідників.

21 березня 2018 року десант юних натуралістів КЗ КОР «Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» заходився поповнювати запаси в пташиних годівницях у шкільному саду. Вони не тільки нагодували пташине товариство, але й побудували аж дві нові годівниці разом з вчителем праці Лісовським Р.А. та розмістили їх на фруктових деревах.

Усім відомо, що природу необхідно берегти. Але слід робити не на словах, а на ділі. Так, птахи є не лише окрасою довкілля, а й виконавцями прекрасних пісень. Вони – ще й захисники лісів, парків, які, як відомо, є легенями нашої планети. А тому їм теж потрібно приділити належну увагу.

Мета таких заходів: розширювати знання учнів про довкілля та його мешканців; розвивати навички турботливого ставлення до навколишнього середовища; учити допомагати птахам у скрутну для них годину; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї, бажання захищати птахів.