МУЗИКА - ПОШУК ДУШІ...

Щоб дитина виросла чуйною, милосердною, відвертою, могла творити добрі вчинки та співпереживати, радіти від щирого серця, ми, дорослі, оточуємо її любов’ю та красою. Невичерпним джерелом такої краси є мистецтво - живопис, театр, музика, які існують ще з давніх часів. Завдання педагога - домогти дитині пізнати і зробити своїм духовним надбанням спадщину рідної культури.

Нікого не потрібно переконувати у важливості музичного роз­витку школяра. Саме музика знаходить дорогу до душі дитини, спонукає її до самовираження, знайомить з навколишнім світом. Музична діяльність (співи, музичні рухи, слухання тощо) - це не лише засіб забезпечення виконання естетичних та освітніх завдань з музичного виховання, а й важливий засіб укріплення психічного та фізичного здоров’я, розвитку та мовленнєвих здібностей дитини.

В КЗ КОР «Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» віддають належне місце музичному вихованню підростаючого покоління. Яскравим прикладом цього став відкритий урок з музичного мистецтва вчителя музики Метіль Мар`яни Мар`янівни в 2-А класі.

Вчитель на прикладі продемонструвала, як урок поглиблює знання учнів про зображальні можливості музики. Показує роль окремих засобів виразності в зображенні звуків і шумів навколишнього світу в музичних творах. Розвиває в школярів художньо - образне мислення, творчі здібності, співацьки навички, здатність відчувати характер музики і розуміти її образний зміст. Викликає у дітей інтерес до музичного мистецтва, виховує культуру слухача і виконавця.