October 15, 2019

МУЗИКА - ПОШУК ДУШІ...

March 1, 2018

Щоб дитина виросла чуйною, милосердною, відвертою, могла творити добрі вчинки та співпереживати, радіти від щирого серця, ми, дорослі, оточуємо її любов’ю та красою. Невичерпним джерелом такої краси є мистецтво - живопис, театр, музика, які існують ще з давніх часів. Завдання педагога - домогти дитині пізнати і зробити своїм духовним надбанням спадщину рідної культури.

Нікого не потрібно переконувати у важливості музичного роз­витку школяра. Саме музика знаходить дорогу до душі дитини, спонукає її до самовираження, знайомить з навколишнім світом. Музична діяльність (співи, музичні рухи, слухання тощо) - це не лише засіб забезпечення виконання естетичних та освітніх завдань з музичного виховання, а й важливий засіб укріплення психічного та фізичного здоров’я, розвитку та мовленнєвих здібностей дитини.

В КЗ КОР «Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» віддають належне місце музичному вихованню підростаючого покоління. Яскравим прикладом цього став відкритий урок з музичного мистецтва вчителя музики Метіль Мар`яни Мар`янівни в 2-А класі.

Вчитель на прикладі продемонструвала, як урок поглиблює знання учнів про зображальні можливості музики. Показує роль окремих засобів виразності в зображенні звуків і шумів навколишнього світу в музичних творах. Розвиває в школярів художньо - образне мислення, творчі здібності, співацьки навички, здатність відчувати характер музики і розуміти її образний зміст. Викликає у дітей інтерес до музичного мистецтва, виховує культуру слухача і виконавця.