УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ

January 31, 2018

Українські народні традиції – невичерпне джерело виховання дітей

Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група мають свої традиції, звичаї, обряди та свята, становлення яких відбуваються протягом багатьох століть. Народні традиції – це неписані закони, якими користуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних справах.

23 січня відзначається день Григорія-літовказівника.  У це свято прогнозують погоду на майбутнє літо.

Григорів день має чимало прикмет. По цьому дню судять про погоду на майбутнє літо. Особливо багато про що в цей день може розповісти іній. Саме з ним пов'язані основні народні прикмети Григорія-літовказівника.

Якщо в цей день всі дерева покрив іній, то літо буде дощовим.

Саме в цей день закінчуються свята Різдвяного циклу.

І тому, в КЗ КОР «Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» 23 січня 2017 року відбувся виховний захід «Українські вечорниці».

Учні 9-А та 10-А класів не тільки продемонстрували усьому шкільному колективу своє багате автентичне вбрання, а ще й неабияку освіченість у народних традиціях та звичаях. Вони співали українські народні пісні, загадували загадки, декламували вірші, розказували примовки та приказки.

Наприкінці вечорниць почастували усіх присутніх варениками та пиріжками.

Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них - світовідчуття та світосприймання нашого народу. У них пояснюються та обґрунтовуються взаємини між людьми, цінність духовної культури окремої людини і народу взагалі.