СВЯТО ДОЛІ

Ох, на наших вечорницях, Хто сумний - розвеселиться! Співи, танці, небелиці - Гарні будуть вечорниці…

З давніх-давен наші предки святкували так зване "свято долі", яке в наш час називають "Андріївські вечорниці". Їх святкують в ніч з 12 на 13 січня - перед днем Святого Андрія. Втім, історія даного свята абсолютно не стосується Святого Андрія. "Свято долі" наші предки святкували майже цілий грудень. 7 грудня хлопці та дівчата зустрічалися у хаті однієї з поважних жінок на селі та знайомилися між собою. 13 грудня

на Андрія дівчата збиралися в тій же хаті і ворожили на свого "судженого - рядженого", займалися рукоділлям, готували справжні українські страви. Хлопці в той же час готували подарунки для дівчат і дарували їх 19 грудня - на свято Миколая.

12 грудня 2017 року в КЗ КОР «Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів відбулася виховна година «Андріївські вечорниці». Свято проходило в дусі стародавніх традицій: ворожіння, ліплення вареників, рукоділля, забави… Вихованці закладу веселилися, жартували, грали в народні ігри.

Закінчилося свято фотосесією.

Мета заходу: виховання учнів засобами народознавства, прищеплення любові та поваги до українських народних звичаїв та обрядів, поглиблення знань українського фольклору, виховання взаємоповаги, колективізму, створення позитивного психологічного мікроклімату від співпраці учнів і вчителів, знаходити юні таланти та розвивати творчі здібності.

Нещодавні пости
Архів