ҐУДЗИКОВЕ ДИВО

16 листопада відзначається Всесвітній день ґудзиків. Свято було засноване американською організацією National Button Society, започаткованою в 1938-му році. Історія ґудзиків має довгу історію, якій уже багато тисяч років.

Дехто з нас іноді навіть не помічають на скільки важливий для нас цей елемент одягу, адже без нього було б все набагато складніше. Найдавніші ґудзики використовувалися далеко не для того, для чого ми використовуємо їх зараз. Для застібання брали зав’язки, шнурівки, вироби з рослин і кісток тварин. Гудзик був своєрідним предметом розкоші, що виконував декоративні функції.

16 листопада 2020 року педагоги КЗ КОР «Боярська спеціальна школа І-ІІ ступенів» підготували свято «Ґудзикове диво». Вчитель праці Лисенко Лариса Павлівна провела з вихованцями закладу майстер-клас з виготовлення листівок, прикрашених ґудзиками. Від педагога-організатора Остапчук Наталії Володимирівни діти дізналися про історію ґудзика, народні прикмети, символи пришивання, про унікальні колекції ґудзиків, які зберігаються в музеях Швеції, США, Польщі, Чехії, різні цікавинки про таку необхідну для нас сьогодні річ.

Під час свята діти мали змогу взяти участь в конкурсах та виготовити поробки з ґудзиків власноруч. Також відбулася весела ґудзикова фото сесія.