ТРЕНУВАЛЬНА ЕВАКУАЦІЯ ПРИ ПОЖЕЖІ

У разі надзвичайної події, яка раптово може статися під час освітнього процесу, важливе місце займає правильно організована евакуація з небезпечної зони.

В рамках Тижня пожежної безпеки, Місячника безпеки життєдіяльності, 18 лютого 2021 року, в КЗ КОР «Боярська спеціальна школа І-ІІ ступенів було проведено практично-тренувальне заняття з евакуації учнів під час виникнення пожежі.

Під час заняття учасники освітнього процесу продемонстрували свої злагоджені дії. Працівники школи та учні, почувши сигнал «Тривога», діяли швидко, рішуче, без зайвих відволікань залишили заклад освіти.

Евакуація учасників освітнього процесу з приміщення школи відбулася за схемами, велика увага приділялась правилам евакуації при пожежі. Діти покидали школу без паніки, організовано. Всі шляхи евакуації були вільними та відкритими.

Також у ході проведення занять з евакуації дітям наочно продемонстрували основи надання першої домедичної допомоги у разі травмування людини. Потерпілого успішно евакуювали з умовно «палаючого приміщення».

Напередодні тренувальних занять, молодшим школярам було проведено повчальний урок «Як реагувати під час виникнення пожежі». Члени учнівського самоврядування виготовили плакат-колаж «Наслідки необережного поводження з вогнем».

Такі заняття-тренінги важливі і проводились з метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій, недопущення загибелі та травмування людей на пожежі, а також з метою відпрацювання дій у разі виникнення пожежі або надзвичайної ситуації, адже тренування загартовують від невмілих дій, паніки при виникненні справжньої надзвичайної ситуації та допоможуть врятувати життя дітей та дорослих в різних екстремальних ситуаціях.