ПІЗНАЙ СЕБЕ

Продовжується багаторічна співпраця Києво-Святошинського районного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та КЗ КОР "Боярська спеціальная школа І-ІІ ступенів". Новий навчальний рік і нова група вихованців гуртка «Пізнай себе» (керівник Малишева К.Г.) завітала до нашого затишного Центру. Головна мета нашої дружньої команди – сприяння оволодінню нашими вихованцями соціально-психологічними компетенціями, які допоможуть їм будувати успішні стосунки, розкривати свій потенціал і бути адаптованим у цьому мінливому світі. На наших заняттях вихованці вчаться будувати стосунок і з оточуючими людьми, і зі світом живої природи, відчувати себе частиною світу.

Саме для цього діти радо відвідали наш Центр. І, крокуючи до цього затишного і привітного куточку, ми вкотре гуртом повторили техніку безпеки дорожнього руху і правила поводження в громадських місцях; актуальним був інструктаж з правил дотримання вихованцями обмежень задля запобігання поширенню ГРВІ COVID-19, спричиненою SARS-COV-19; техніка безпеки поводження з тваринами тощо. Діти з розумінням ставляться до цих правил, а через різноманітні вправи і завдання вчаться не просто «слухатись дорослих», а бути свідомим відповідальності за своє власне здоров’я.

Відвідання живого куточка і знайомство з його пухнастими мешканцями; прогулянка міні-оранжереєю; спілкування з тваринами на фермі, дослідження ділянки з лікарськими рослинами і відпочинок у затінку дендропарку! Все це – дозвілля, сповнене сенсом. У безпечному і дружньому просторі – це дбайливо створене спеціально для вихованців плато – підтримуються умови, які надихають наших вихованців на розкриття в собі важливих особистісних якостей: емпатії, менталізації, рефлексії, надихають їх на самопізнання та самовдосконалення. Діти посміхаються один одному, допомагають у пізнанні нового чуттєвого досвіду та знань, почувають себе щасливими. У цьому сенс нашої роботи.

Це був лише перший крок спільної подорожі до світу почуттів, стосунків та знань. Далі буде!