ОЙ У ЛУЗІ ЧЕРВОНА КАЛИНА ПОХИЛИЛАСЯ…

Ой у лузі червона калина похилилася, Чогось наша славна Україна зажурилася. А ми тую червону калину підіймемо, А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

Ми живемо в тривожний час, але у той час, коли відроджуються національні традиції, відроджується все те, що було забуте з роками. Кожний народ має свої святині, свої символи, опоетизовані образи дерев, квітів, рослин, птахів, тварин. Калина, верба, тополя, дуб, чорнобривці, мальви, барвінок, червона рута, волошки… Вони віддавна уособлюють красу України, духовну міць її народу, засвідчують любов до рідної землі.

З метою формування в учнів духовної культури та патріотизму, інтересу до національних традицій та розширення знань дітей про калину як символ України, виховання любові до природи, до рідного слова, свого краю в КЗ КОР «Боярська спеціальна школа І-ІІ ступенів» був проведений онлайн флешмоб «Ой у лузі червона калина…»

Калина – символ мужності й незламності духу в боротьбі за незалежність рідного краю. Про калину написано багато пісень. З піснею козаки вирушали в далекі походи, а січові стрільці йшли в бій за рідну землю, співаючи «Гей, у лузі червона калина похилилася». А коли ця пісня зазвучала у виконанні сучасних артистів-українців, то вихованці нашого закладу надихнулися цією піснею та взяли участь у флешмобі, що пройшов онлайн. Діти намалювали гілля калини на фоні Прапора України, а щоб про це дізналися якомога більше друзів – поділилися своїми художніми творами в Інтернеті.