МОВА – НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ НАРОДУ!

Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова, ота жива, схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум,досвід, почуття. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, відточувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського та Тараса Шевченка, удосконалювалося Іваном Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

Українська мова є рідною мовою українців, які проживають на території та поза межами України. Для справжнього патріота наша мова найкраща, найгарніша, найчудовіша. Неможливо любити Батьківщину, відмовляючись водночас від її рідної мови.

До Міжнародного Дня рідної мови в КЗ КОР «Боярська спеціальна школа І-ІІ ступенів» відбулося ряд виховних заходів: літературно-музична композиція «Мова – найбільший скарб народу» (підготувала вчитель української мови та літератури Татаренко Олександра Василівна і музичний керівник Метіль Мар`яна Мар`янівна); учні 6-10 класів написали твори та диктанти на теми: «Мова і мовлення людей», «Мовні обов`язки громадян», «Життя людини – це спілкування», «Мистецтво розмови», Рідна мова – найцінніший скарб народу» (провела педагог-організатор, вчитель-дефектолог Остапчук Наталія Володимирівна); для молодших школярів педагогами та вихователями закладу було влаштовано перегляд-вернісаж мультиплікаційних фільмів «Українські народні казки – джерело і колиска рідної мови».

Педагоги закладу старалися розширити знання учнів про багатство рідної мови, мали на меті формувати розуміння того, що мова – скарб кожного народу; розвивати комунікативну компетентність учнів; виховувати у підростаючих громадян України любов до рідної мови як неоціненного спадку свого народу, толерантність і повагу до мов та національної самобутності інших народів, почуття патріотизму громадян Української держави.