Коляда – від Різдва до Водохреща

Зима - це та чудова пора року, яка вміє дарувати приємні емоції, та незабутні враження, адже саме в цей період ми відзначаємо найбільше й найулюбленіше свято усього світу Різдво Христове.

Споконвіку в Україні зимові свята супроводжували численні традиції, звичаї, обряди, віншування тощо. Від покоління до покоління передавались традиції святкування Різдва Христового. Період різдвяних свят з його традиційною обрядовістю увібрав у себе найбільш типові види народно-драматичної творчості українців. У ці дні діти та молодь ходили по домівках та веселими піснями вітали господарів, бажаючи їм щастя, добробуту та щедрого врожаю. А пісні ці так і назвали - колядками.

Напередодні Водохреща, колядки «Бог предвічний», «Нова радість стала», «Добрий вечір тобі, пане господарю!» сьогодні звучали в КЗ КОР «Боярська спеціальна школа І-ІІ ступенів». Творча молодь школи порадувала вихованців і педагогів своїм співом та грою на музичних інструментах. Діти декламували вірші, колядки, щедрівки, а допомогли їм у цьому: вчитель музичного мистецтва Метіль Мар`яна Мар`янівна, вчитель української мови та літератури Татаренко Олександра Василівна, педагог-організатор Остапчук Наталія Володимирівна.

Основна мета заходу - відродження українських традицій під час святкування новорічних свят та Різдва Христового, вивчення нових колядок, віншувань, повторення вже вивчених, ознайомлення учнів з дійовими особами, які беруть участь у вертепі.