ДЕНЬ ПАМЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

День пам’яті жертв Голодоморів проводиться щорічно в четверту суботу листопада.

На початку 20 століття Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Найбільш трагічним з них виявився голод 32-33 років, що був організований радянською владою під час сталінських репресій. Керівництво Радянського Союзу довгий час приховувало факт смерті українців від штучного голоду. Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів Голодомору. За різними оцінками, від 4,5 до 10 мільйонів українців померли під час жахливих подій 1932-1933 років.

Напередодні Дня пам`яті жертв голодоморів, 26 листопада 2021 року, в КЗ КОР «Боярська спеціальна школа І-ІІ ступенів» відбулися виховні заходи на задану тематику. Документальні факти, спогади та віршовані рядки про Голодомор, особливо монолог “Я ще живий” про 10-річного хлопчика, який вмирав від голоду та вірш «Біла молитва братика» торкнулися душі кожного. Рядки монологів викликали сльози, а ще сум, біль, співчуття до очевидців тих подій. Учнівська молодь прониклася зачитаними віршованими та прозовим текстом у виконанні учнів 6-А класу. Розуміння, співчуття свідчать про те, що підростаюче покоління усвідомлює весь страх тих подій. З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати в закладі було проведено виставку тематичної літератури, яку юним читачам запропонувала бібліотекар нашого закладу Зепс Валентина Антонівна.

Класоводами і класними керівниками проведено години спілкування, круглі столи «Моторошні дні в історії українського народу», уроки пам’яті: «Пам'ять не стерти роками», «Україна 1932 – 33рр. у безодні пекла», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», «Голодомор: залишитися людиною», «Допоки пам’ять в серці не згасає», «Мій край -моя історія жива». Також у молодшій школі пройшли майстер-класи з виготовлення «ангелів пам`яті».

Звертаючись до учнів школи, педагог-організатор, Остапчук Наталія Володимирівна, закликала всіх зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам'яті 27.11.2021 року о 16.00.

Метою виховних заходів стало вшанування світлої пам'яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховування в учнів особистісних рис громадянина України, патріотизму.