Голокост нам треба пам’ятати

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська першого українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

В КЗ КОР «Боярська спеціальна школа І-ІІ ступенів» був проведений виховний захід «Голокост нам треба пам’ятати», який підготували та провели лідери учнівського самоврядування школи на чолі з президентом Панченко Ліаною, а допомогли їм у цьому вчитель української мови та літератури Татаренко Олександра Василівна і вчитель музичного мистецтва Метіль Мар`яна Мар`янівна.

Діти вшанували пам’ять жертв Голокосту хвилиною мовчання. Також переглянули відео «День в історії. 27 січня Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту».

У День скорботи і пам’яті ми приєднуємося до загальної печалі і співчуваємо великій втраті, ім’я якої – Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але хай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися. Будемо пам’ятати...