ВИШИВАНКА – ГЕНЕТИЧНИЙ КОД НАЦІЇ

Кожен українець, мабуть, знає, що таке вишиванка, адже це не просто одяг, а частина душі. Історія національного вбрання українців сягає глибокої давнини. Наші працьовиті пращури завжди вміли створити справжню красу з полотна та ниток.

Українську вишивану сорочку називають «молитвою без слів». Вона генетичний код нації, стібок за стібком покладений на білому полотні вправними руками, потужний оберіг від усякого лиха і, звісно ж, безцінна спадщина, що ідентифікує нас як українців у сучасному неймовірно швидкому глобалізованому світі.

Напередодні Дня вишиванки в КЗ КОР «Боярська спеціальна школа» пройшов онлайн-майстер-клас «Вишиванка – генетичний код нації», в якому взяли участь молодші учні закладу. А провели цей майстер-клас класоводи. Педагоги закладу намагалися таким чином пояснити дітям, що вишиванка — це не просто сорочка, одяг чи сучасний стиль. Це, насамперед, символ України, унікальний код нашої країни, велике серце та душа народу.

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Не важливо, де ви знаходитесь, живете — на Заході чи Сході, на Півдні чи Півночі, далеко за межами країни — цей символ завжди з нами. Він передається десятиліттями та століттями, від батьків до дітей, від поколінь до поколінь.

Вишита сорочка — це єдність України та єдність поколінь.

Перемога буде за нами! Слава Україні!