БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

Інформація завжди відігравала в житті людства дуже важливу роль. Проте в результаті соціального прогресу і бурхливого розвитку науки і техніки роль інформації незмірно зросла. Крім того, відбувається лавиноподібне наростання маси різноманітної інформації, яка отримала назву "інформаційного вибуху". Сьогодні світом рухає інформація. Процес передачі інформації помітно прискорився, оскільки розвинулося безліч нових технологій, за допомогою яких транслювати інформацію можна в онлайн режимі в дуже великих обсягах і буквально в будь-яку точку планети та навіть за її межі. Але з досягненнями і здобутками інформаційних технологій прийшли до нас і загрозливі для людини аспекти.

Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій: може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через: поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.

Секстинг – це надсилання інтимних фото чи відео з використанням сучасних засобів зв’язку. Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та цькувань дитини у школі.

У зв`язку з цим в КЗ КОР «Боярська спеціальна школа І-ІІ ступенів», у рамках Місячника безпеки життєдіяльності, з 8 по 12 лютого 2021 року, пройшов Тиждень безпеки дитини в Інтернеті. Тиждень був насичений різноплановими заходами як для учнів, так і для педагогів: у школі відбувся вебінар для вчителів «Як педагогічні працівники повинні забезпечити для дітей онлайн середовище»; семінар-тренінг для старшокласників «Освітні правила безпеки на теренах Інтернету»; учні середньої школи переглянули просвітницький ролик «Кібербулінг – загроза для тебе!»; для молодшої ланки класоводи провели уроки на тему: «Стосується особистої безпеки» та переглянули мультфільм «Інтернет – користь чи прихована небезпека». Також активом учнівського самоврядування було випущено колаж-газету «Безпека дитини в Інтернеті».

Метою Тижня безпеки в Інтернеті стало поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. Педагоги школи намагалися допомогти учням визначити шляхи попередження негативного впливу роботи в Інтернеті, ознайомити їх з інформацією щодо безпечного використання сайтів для підлітків.